zoolu.eu

Adam 03.02.2021

hybryda czy dieta z dodatkiem węglowodanów? Czy możesz zrezygnować ze słodyczy i fast foodów?

Polecane: www.kominki-zbory.pl

Najpierw krótka historia słodyczy. Soki owocowe i warzywne mogą być kuszące, ale nie mają wielu zalet. W ich miejsce znajdziemy głównie węglowodany złożone w wielu ilościach, które szybko się wyczerpują. Brak wody również utrudnia taką dietę. Na diecie możesz schudnąć w ciągu zaledwie czterech godzin.

  • O jakiej diecie mówimy?
  • Jest to dieta składająca się z kilku okresów o wysokiej wartości energetycznej.

Prowadzimy dietę niskokaloryczną w postaci diety wysokobiałkowej, która opiera się na spożywaniu węglowodanów złożonych głównie w postaci roślin strączkowych (kukurydza, owies, jęczmień, szczaw).

Dieta niskokaloryczna w postaci diety wysokobiałkowej zwanej też paleo to dieta bogata w węglowodany złożone w postaci nieprzetworzonej kaszy jaglanej.

Krótka historia diety paleo

Ta dieta jest modna od jakiegoś czasu. Znamy fakty od naszych przodków: ludzie z Europy Środkowej żyjący w II wieku p.n.e. stosowali dietę opartą na cukrach prostych i skrobiach. Prawdziwym źródłem glukozy we krwi w naszym organizmie jest najczęściej brązowy ryż i makaron, które nie są rafinowane, ale zawierają wszystkie minerały (zwłaszcza wapń, żelazo i magnez) niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

  • Fakty dotyczące diety paleo
  • W diecie:

Nie można jeść nic poza zdrowym zbożem (zawsze dostajesz odpowiednią ilość na czas, by zapewnić prawidłowe funkcjonowanie): proso, kasza manna, słonecznik czy pestki dyni są najlepsze dla zdrowia, posiadają wszystkie niezbędne składniki odżywcze

Najlepsze są dla nas ziarna prosa, słonecznika czy dyni

Najlepszym źródłem węglowodanów w naszej diecie jest kasza gryczana (możemy ją wyhodować we własnym ogrodzie)

Podstawy:

kiełki pszenicy są dla nas dobre (zwłaszcza w połączeniu z nasionami słonecznika),

zarodki pszenicy są dla nas lepsze niż rzepak czy rzepak, zawierają dużo witaminy C

witaminę E bierzemy z rzepaku, rzepaku lub rzepaku, ma wysoką zawartość biologiczną.

Jest więc wiele powodów, dla których powinniśmy przestrzegać diety paleo, ale najważniejszym jest zdrowie. Powinniśmy dostarczać wszystkie niezbędne w naszej diecie składniki odżywcze, dzięki którym zapewnimy prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Polecane: Drobne ogłoszenia

Polecane: website content generator

Tagi: dieta węglowodanów diety dieta keto zasady dieta keto dieta kopenhaska dieta cukrzycowa dieta lekkostrawna